Pados Attila vagyok, ennek a szolgáltatásnak a tulajdonosa, működtetője és egyben fejlesztője is.
Ez a blog a Közvetlen Állások álláskereső szolgáltatás fejlesztéséről, ügyes bajos dolgairól szól, amely egyúttal lehetővé teszi a látogatókkal való véleménycserét, kritikák vagy pozitív értékelések megismerését.
- nem titok hova is kell majd dolgozni járni,
- mivel foglalkozik a cég,
- egyáltalán mi a cég neve (hátha épp ott dolgozik a pályázó).
A hagyományos álláskereső oldalakon emberi munkával feltöltött álláshirdetések között lehet navigálni, vagy keresni, és itt az állás meg is pályázható, általában a közzétevő weboldalon keresztül zajlik a felvételi folyamat.
Az állásgyűjtő vagy állás aggregátor oldalakon máshol közzétett állások linkjei között lehet keresni,tehát ezek tevékenysége a linkek összegyűjtéséből és a navigációból áll. Az állást megpályázni az eredeti hirdetésben lehet. Az állásgyűjtő oldalak jellemzően más, az első csoportba tartozó kézzel feltöltött állásportálokról gyűjtik az állásajánlataikat, de ezek egy kis része közvetlenül a foglalkoztató oldaláról is származhat.
A közvetlen állások egy olyan állásgyűjtő szolgáltatás, ami arra specializálódott hogy csak ezeket a közvetlen foglalkoztatói állásokat gyűjti, a többi állásgyűjtőnél jóval nagyobb merítéssel, nem csak a nagy cégeket és a már összegyűjtött állásokat újraközölve.
A szolgáltatás mögött dolgozó keresőrobot naponta nagyjából félmillió weboldalt néz át új állások után kutatva, és ennek a nagy részét kis és középvállalatok teszik ki.
A közvetlenségből fakad, hogy itt nem kell ugyanannak az állásnak a különféle forrás oldalakról származó változataival találkozni.
Ugyanennek a következménye, hogy a felvételi folyamat egyből a munkáltatónál kezdődik, nem egy közvetítőnél, vagy egy másik hirdetőoldalnál. A közvetítők szerepe a folyamatban leginkább a jelentkezők előszűrése, ezért az álláskeresők számára ők egy leküzdendő akadály.